לימודי הסולם

בס”ד
המרכז הלימודי
ברוכים הבאים למרכז הלימודי של אתר “הסולם”!
הורונו גדולי ישראל בחשיבות הגדולה של העסק בלימוד פנימיות התורה, בכל דור ודור ובמיוחד בדורנו אנו, עד כדי שתלו את כל יציאתנו מגלות לגאולה בלימוד ספר הזוהר ופנימיות התורה.
קהילת הסולם ורבים נוספים זוכים ללמוד את חכמת הקבלה ופנימיות התורה מפי מורנו ורבנו הרב אדם סיני שליט”א על ידי שיעורים רבים המועברים מידי יום בבית מדרשינו למעלה מעשר שנים.
גם עליכם, כמו על כל יהודי, מוטלת החובה לקחת חלק ממהלך חשוב זה ולהצטרף ללימוד הפנימיות.
בדף זה אנו מבקשים להציג בפניכם את הדרכים שאנו הכנו בשביל שאתם תוכלו ללמוד, גם אם זו הפעם הראשונה שלכם בעולם הקבלה וגם אם זכיתם להכיר יותר.
 
אתרי הלימוד שלנו:

 
1. אתר “הסולם” – בו תמצאו אלפי שיעורים שנלמדו בבית מדרשינו בספרים שונים בפנימיות התורה. לדוגמא: ספרי הקדמות לחכמת אמת, מאמרי מתן תורה ופרי חכם של בעל הסולם, מאמרי ברכת שלום של בנו רבי ברוך שלום, ספר אורות הקודש של הראי”ה קוק, ועוד המון…

2. המרכז הלימודי – מרכז לימודי מיוחד ללימודים שראוי לתת בהם תיגבור ותמיכה נוספת כדי שהלימוד יהיה יותר מקצועי. לדוגמא: קורסים בנושאים: זוגיות, חינוך ילדים, התבוננות, תפילה ועוד.. בנוסף מסלול מיוחד למתחילים (פרוט בהמשך), ועוד שיעורים בנושאים חשובים. המיוחדות באתר זה היא העזרה והתמיכה ללומד, הן מבחינת חונכים מחברי הקהילה שלמדו נושאים אלו היטב, והן מבחינת צורת הלימוד המוצגת באתר. נסו בעצמכם.

3. ערוץ היוטיוב “הסולם קבלה ופנימיות”: לערוץ זה עולים כמעט כל שיעורי הסולם מיד לאחר סיום השיעורים. בערוץ תמצאו בצורה מאד מסודרת את כמעט כל השיעורים שנלמדו בבית מדרשינו. 

אז תכל’ס – איך להתחיל ללמוד?

 
כדי שכל אדם יוכל להתחיל ללמוד ולחדור לעולם הפנימיות הכין הרב אדם סיני מסלול מיוחד על פי שלבים שדרכו ניתן להיכנס בצורה הטובה ביותר לעולם מיוחד זה. גם מי שכבר בקיא בחכמת הקבלה ראוי שיעבור שלב אחר שלב מהתחלת מסלול זה ועד סיומו משום שזהו מסלול שמקנה יסודות חשובים והשקפה נאמנה שמביאה בסיס חשוב והכרחי לכל לימוד הפנימיות.
המסלול נמצא במרכז הלימודי שלנו. במרכז תהנו הן מתמיכה ישירה של חונכים מקהילתנו שישמחו לעזור לכם והן מהרבה כלי לימוד שיקלו על הלימוד שלכם. לכניסה לחץ כאן.
מסלול זה הינו המלצה טובה שלנו אך מובן שאינו מחייב וכל אחד רשאי בשמחה ללמוד בכל השיעורים המוצגים לציבור הרחב באתרים שלנו ובערוץ הסולם ביוטיוב.

בהמשך לכל הנ”ל בחרנו להציג בפניכם את השיעורים העיקרים שיש באתרי הלימוד שלנו:

 
דף היומי בספר הזוהר הקדוש (הדגל הלימודי שלנו!) –
את ספר הזוהר הקדוש אנו לומדים באופן קבוע מידי יום על פי סדר “דף היומי” שהכין הרב אדם סיני שליט”א. הלימוד נעשה ע”י שיעוריו העמוקים של הרב. לימוד הזוהר מתחלק לשני שיעורים רצופים: 1) שיעור שבו לומדים את כל הדף בצורה טובה ועמוקה (שאורכו כ45 דקות). 2) שיעור השקפה שמותאם יותר לציבור הרחב ובו עוברים על עקרי הדברים שנלמדו בדף היומי (שאורכו כ15 דקות).
להרחבה לחץ כאן | למעבר לשיעורים מתחילת הקדמת ספר הזוהר ועד השיעור האחרון לחץ כאן |

דף היומי בתלמוד עשר הספירות –
לימוד רציני למי שחשוב לו להעמיק בחכמת הקבלה. לימוד זה מקנה יסודות חשובים מאד בחכמת הקבלה ומתקדם צעד אחר צעד עד לעומקי החכמה ממש. הלימוד הוא בספר “תלמוד עשר הספירות” שחיבר בעל הסולם, ומתקיים מידי יום ע”י שיעריו של הרב אדם סיני שליט”א. אורך השיעור כ45 דקות. משך הזמן עד לסיום כל ט”ז החלקים של תלמוד עשר הספירות הוא 3 שנים עפ”י סדר “הדף היומי”.

להרחבה לחץ כאן | למעבר לשיעורים מתחילת תלמוד עשר הספירות ועד השיעור האחרון לחץ כאן 

פתיחה לחכמת הקבלה –
לימוד הפתיחה לחכמת הקבלה הוא לימוד רציני למי שחשוב לו להעמיק בחכמת הקבלה, אינו ארוך כמו תלמוד עשר הספירות אלא עובר על עיקרי הדברים ב72 שיעורים. הלימוד מתחיל מתחילת השתלשלות העולמות העליונים עד לעמקי החכמה, ונעשה בשפה ברורה ופשוטה וע”י הרחבה גדולה של הרב אדם סיני.

הקדמות לחכמת האמת:
הקדמה לתלמוד עשר הספירות: הקדמה זו פותחת בשאלות קשות על הצורך בלימוד פנימיות התורה ועונה עליהם אחת לאחת, אך בעיקרה נועדה לבאר ענייני השקפה ואמונה בדרך עבודת ה’.
מבוא לספר הזוהר: במבוא זה מבאר בעל הסולם השקפה נכונה על חיינו ועל העולמות הרוחניים, ונותן בכך יסודות מחשבתיים שילוו אותנו בכל המשך לימודינו בחכמת הקבלה.
פתיחה לפרוש הסולם: פתיחה הנותנת בעיקר כללים לימודיים והקדמות כלליות מבחינה קבלית לפני שניגשים ללימוד פרוש “הסולם” בזוהר הקדוש.
שאלות ותשובות:
שאלות רבות שנשאלו ע”י החברים בבית מדרשינו וכבוד הרב השיב עליהם. בטח הרבה שאלות מעניינות גם אותך ותשמח לשמוע עליהם תשובה נאמנה…
פרשת השבוע:

 
מאמרי “פרי חכם”:
שיעורים בספר המאמרים “פרי חכם” שכתב בעל הסולם. מאמרים אלו הינם מאמרי השקפה המבררים ומבהרים נושאים עיקריים ביהדות. בין הנושאים: תורת הקבלה ומהותה, חכמת ישראל בערך חכמת החיצוניים ועוד.

מאמרי “ברכת שלום”:
שיעורים במאמרי “ברכת שלום”. ברכת שלום הם סדרת ספריו של האדמו”ר רבי ברוך שלום הלוי אשלג בנו בכורו של בעל הסולם. מאמרי הרב”ש יורדים לעמקי הנפש של כל חסיד הרוצה לעבוד את ה’ באמת ובתמים, ומראים לו את הדרך הנכונה העולה בית אל. כשלומדים במאמריו נדמה כאילו רבי ברוך הכיר את נפש כל אחד מאיתנו ורשם ממש בשבילנו את ספריו.

כמובן שבאתרי הלימוד שלנו תוכלו למצוא עוד הרבה מאד שיעורים בכל מיני תחומים, רק תחפשו ומיד תמצאו.
תמיד תמיד נשמח לעמוד לשרותכם ולעזור בכל מה שאפשר –
בברכת הצלחה רבה – צוות האתר וכל קהילת “הסולם”.
[email protected] | 050-314-1111